Фотостудія NeoStudio

Вт, 19.03.2024, 07:45:09

Корисна Інформація


Головна » Статті » Корисна Інформація

Вінчання: питання-відповіді

 Підказки молодятам.

Вінчання: питання-відповіді



Вінчання – це дуже важливий крок у житті і дуже урочиста подія. Це обряд, який відбувається за певними правилами і має багато нюансів.

ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

В які дні на протязі року можна взяти шлюб у церкві?

Шлюб у церкві можна взяти у будь-який день, крім заказних. До них відносяться:
1) Великий піст (40 днів перед Воскресінням Ісуса
Христа + страстний тиждень);
2) піст Петрівка (з 07.06 по 11.07);
3) піст Спасівка (з 14.08 по 27.08);
4) піст Пилипівка (перед Різдвом Ісуса Христа)
( з 28.11 по 06.01), а також безпосередньо після
Різдва і до Йордана (з 06.01 по 19.01);
5) в п’ятницю;
6) в дні суворих постів:
- 11.09 – усікновення глави Іоана Хрестителя;
- 27.09 – воздвиження Честного хреста.

Примітка: дні, в які не можна вінчатися, Ви можете знайти в будь-якому церковному календарі.

В який час доби реєструються шлюби у церкві?

На протязі світлового дня. Проте, у кожному конкретному випадку час вінчання необхідно попередньо обумовлювати зі священиком, який буде Вас вінчати. Враховуйте при цьому, що за загальним правилом, наречені перед тим, як взяти шлюб, повинні відвідати літургію. Отже, до її закінчення або перед нею шлюби у церкві не реєструються. Літургія служиться звичайно до 13.00 – 14.00 год. Крім того, приблизно у 18.00 год. в літній період і у 17.00 год. в зимовий період в церкві починається вечірнє Богослужіння. Таким чином, практично повінчатися можна в проміжку часу між 14.00 і 17.00 год.

Що необхідно зробити для оформлення шлюбу у церкві?

1) Узгодити день і час вінчання.
2) Подати необхідні документи.
3) Пройти навчання (12-20 занять).
4) Пройти сповідь і прийняти причастя в переддень шлюбу.

Коли необхідно звернутися ?

Бажано за 2-3 місяці до дня весілля. Необхідно обом нареченим підійти до церкви, зустрітися зі священиком, узгодити дату і час Вашого вінчання.

Які документи необхідно подати для оформлення шлюбу у церкві?

1) свідоцтво хрещення (копія з оригіналу або оригінал за підписом свідків хрещення);
2) дозвіл від пароха парафії, на терені якої проживає один з наречених;
3) довідка про відбутий курс передподружніх наук;
4) передподружній протокол (заповнюється в захристії храму при наявності всіх вище зазначених документів та паспортів (або їх копій) наречених за два тижні до шлюбу в п’ятницю з 16.00 до 18.00 год.).

Що раніше: церковний шлюб чи цивільний (державний)?

Бажано напередодні, в переддень вінчання, зареєструвати цивільний шлюб.

Що буде потрібно в церкві в день весілля?

1) Обручки.
2) Рушник.
3) Хустина для нареченої.
4) Святково прикрашені свічки (можна придбати у храмі).
5) Віночки (за погодженням зі священиком, можуть використовуватись замість корон).
6) Свідки.

Хто може і хто не може бути свідком при вінчанні?

Свідком може бути будь-яка повнолітня, охрещена особа.

Мова богослужіння

Зазвичай, мова богослужіння в Україні є українською. Проте, якщо Ваш наречений або наречена є іноземцями і не розуміють мови богослужіння, а хотіли би, то за погодженням зі священиком, вінчальна служба може бути відслужена на іноземній мові (зокрема, в храмі Пресвятої Євхаристії Вас зможуть повінчати на англійській, польській, російській, німецькій, італійській мовах).

Вартість обряду

Це питання часто турбує наречених, адже це одна із статей витрат на весіллі. Це питання Ви можете з’ясувати в захристії храму. Чітко встановленої плати за здійснення обряду не існує. Гроші, які Ви сплачуєте, є Вашою добровільною пожертвою. І тільки Ви самостійно, з урахуванням важливості для Вас цього обряду, а також Вашого фінансового стану можете визначити, скільки заплатити. Крім того, радимо Вам подумати про святковий хор. Замовити його також можна у захристії храму.

Шлюб з особою іншої віри

Такі ситуації розглядаються індивідуально в кожному конкретному випадку і потребують погодження і благословіння єпископа.

Додатково тільки для жінок

У греко-католицькій церкві жіночі особливі дні не є перешкодою для відвідування церкви і навіть прийняття причастя. Отже, не переживайте, якщо якийсь з цих днів випаде на день Вашого весілля: це не є перешкодою для вінчання.

У яких випадках не можна взяти церковного шлюбу?

Ситуація кожної пари, яка хочк вінчатися, розглядається індивідуально. Якщо виникають якість складності або перешкоди для вінчання, вони розглядаються і вирішуються в кожному конкретному випадку окремо з урахуванням церковних правил.

Який документ Ви отримуєте після вінчання

Після вінчання Ви отримуєте свідоцтво про шлюб, підписане настоятелем церкви, у якій Ви вінчались, з прикладенням печатки церкви.

***

Для християн утворення шлюбного союзу можливо тільки в Церкві з благословення єпископа чи священика. Церква своїми священнодіями і молитвами прикликає на наречених благословення Боже.

Шлюб починається з церковного благословення і продовжується протягом всього життя подружжя. Поєднання двох в одно є чудом, котре відкриває можливість до великого взаємного духовного збагачення. Християнське подружжя – це постійний зв’язок. Дух Святий наділяє християнське подружжя ласкою, щоб вони могли вірно виконувати свої обов’язки і разом служити Богові, заслуговуючи собі на вічне життя.

Важко осягнути глибину єднання двох людей у шлюбі. Апостол Павло порівнює Таїнство Шлюбу з тайною єднання Христа з Церквою і говорить: "Ця велика таємниця...” (Еф. V, 32). "Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом” (Бут.II,24), – так визначає Господь суть цієї тайни.

На протязі століть формувалися складні обряди, якими супроводжувався шлюб. Ще в патріархальний період шлюб вважався особливим встановленням, але про шлюбні обряди того часу відомостей дуже мало.

У першому столітті нової ери християни, проживаючи на території Римської імперії, вступали у шлюб згідно громадянських законів греко-римської держави. Згідно римського права, для дійсності шлюбу вимагалася лише взаємна згода на нього. За формою ця згода могла бути усною, письмовою (у виді договору) чи вираженою довершеним фактом – наречена переходила у дім нареченого. Шлюбному обряду передували заручини, котрі були громадянським актом і звершувалися згідно місцевих традицій і установлень. Заручини звершувалися урочисто в присутності багатьох свідків, котрі скріпляли шлюбний контракт. Шлюбний контракт являв собою офіційний документ, який визначав майнові і правові взаємовідносини подружжя.

Християни з їх більш глибоким і духовним вченням про шлюб вважали, що вступ у шлюб повинен бути не через похіть, а з думкою про Бога, Його моральний закон і на славу Його. Тому, укладаючи шлюб за громадянськими законами, християни неодмінно просили благословення на нього у свого єпископа. Про намір вступити у шлюб оголошувалось у Церкві до укладення громадянського договору.

Шлюбу передували Заручини – це скріплення перед Богом і Церквою взаємних обіцянок майбутніх наречених. Заручинам передують благословення батьків і духовного отця. В древності схвалення шлюбу батьками визнавалося не менш важливим, ніж згода нареченого і нареченої. А оскільки християни, крім батьків по тілу, мали духовного отця в особі єпископа, ввійшло у звичай перед шлюбом отримати і благословення єпископа.

Під час звершення таїнства вінчання наречені тримають у руках зхапалені свічки. Світло – це знак радості, тому запалені свічки символізують радість зустрічі двох закоханих людей. Одночасно – це символ їх чистоти і непорочності. Також свічки нам нагадують про те, що життя людини – це не відокремлений, замкнутий контур, воно протікає у товаристві інших людей, і все, що трапляється з людиною, світлом чи темрявою, теплом чи холодом відкликається в душах оточуючих її людей.

Здавна ознакою одруження були обручки – спеціальні персні. Требник приписує золотий перстень для нареченого і срібний – для нареченої. Золотий перстень символізує своїм блиском сонце, світлу котрого уподобляється чоловік у шлюбному союзі; срібний – символізує місяць, менше світило, яке світить відбитим сонячним світлом. Перстень – знак вічності і неперервності шлюбного союзу, бо неперервна і вічна благодать Святого Духа.

Після накладання перснів, на знак однодушності, згоди і взаємодопомоги у сімейному житті, наречений і наречена обмінюються перснями при участі весільного друга нареченого чи священика.

Після потрійної переміни перснів срібне залишається у нареченого, а золоте – у нареченої на знак того, що жіночій слабкості передається мужній дух. У сучасній практиці обидва персні – золоті (навіть можуть мати прикраси із дорогоцінного каміння).

Климент, єпископ Олександрійський, у II-ій главі свого "Педагога” говорить: "Чоловік повинен дати дружині золотий перстень не для її зовнішньої краси, але для того, щоб покласти печатку на господарство, яке з тієї миті переходить у її розпорядження і доручається її турботам”. Вислів "покласти печатку” пояснюється тим, що у ті часи перстень, а точніше вправлений у нього камінь з вирізаною емблемою, служив печаткою, якою позначалася власність даної особи і, одночасно, печаткою, якою завірялись ділові папери. Християни вирізали на своїх перснях печатки із зображенням риби, якоря, птаха (голуба, фенікса) та інших християнських символів. На заручинах перстень надівався на четвертий (безіменний) палець лівої руки. Цей звичай виник на основі тогочасних знань анатомії людини: вважалось, що один із найтонших нервів цього пальця безпосередньо доторкається до серця.

Також під час вінчання наречені пьють вино з однієї чаші. У минулому це була спільна євхаристична чаша, співучасть у Євхаристії, котра затверджувала сповнення шлюбу у Христі. Наречені поперемінно (спочатку наречений, як голова, потім – наречена) у три прийоми випивають вино. Пиття вина нагадує про чудесне перетворення води у вино, звершене Ісусом Христом у Кані Галилейській. Пиття із спільної чаші символізує повне єднання наречених. Віднині у нареченого і нареченої спільне життя: одна доля, одні думки, одні бажання, одне тіло. У нерозривному союзі вони будуть ділити між собою чашу радощів і скорбот, смутку і потіх.

Після обряду спільної чаші, священик з’єднує праву руку нареченого з правою рукою нареченої, покриває їх епітрахилем і зверху на епітрахиль кладе свою руку. Це означає, що через руку священика чоловік отримує жінку від самої Церкви, яка з’єднує їх у Христі навічно.

Тримаючи свою руку на епітрахилі поверх з’єднаних рук наречених, священик тричі обводить їх довкола аналоя (тетраподу). Як і в чині Хрещенні, це ходіння по кругу символізує вічність. Наречені зобов’язані вічно зберігати свій подружній союз, пам’ятати про спільний хрест, покладений на них сьогодні, носити "тягарі один одного” (Гал. VI, 2) і завжди бути сповненими благодатної радості цього дня.

Після обряду вінчання голову нареченої покривають хусткою. Згідно слів апостола Павла, який говорить: "Жінці голова – чоловік...Тому жінка повинна мати на голові знака влади над нею...” (1 Кор. XI, 3-10), тобто, мати покривало на голові, між християнами здавна зберігався звичай, згідно якого, дівчина до заміжжя проводила більше часу з відкритою головою, а заміжня жінка – з покритою. Про це свідчить Тертуліан ("Про молитву Господню”, XV, XVI). Тому у деяких місцевостях виник особливий церковний звичай покладення покривала на голову нареченої після шлюбу. Вважається, що першим в Українській Церкві цей чин включив у свій Требник свт. Петро Могила. Згідно цього чину, новоодружена зупиняється перед дверима храму. До неї виходить священик в епітрахилі і фелоні і вводить її у храм. Тут він читає молитву, закликаючи на новоодружену благословення Боже і благаючи Господа прикрасити її голову красою, приємною Йому. Після молитви священик благословляє голову новоодруженої і покриває її покривалом (хусткою).
 
джерело : http://www.uspih.lviv.ua/a_vinchg.html

весільна фотокнига, креативні фотографії, портрет, репортаж, фотозйомка об'єктів, друк запрошень, весільні запрошення, друк фотографій, друк візиток, монтаж фотографій, комп'ютерний монтаж, обробка фото, художній монтаж фотографій, фоторамки, рамки для оформлення фотографій, портфоліо, весільне фото, ретро, арт, сепіа, фото весілля Львів, фотозйомка весіль Львів, фотооператори Львова, Львівські фотографи, фото Львів весілля, Львівські весільні фотооператори, фотооператори на весілля Львів, весілля Львів фото, весільні фотографи Львова, весільні фотостудії Львова, рекламна фотозйомка, весілля фото Львів, Львів фотозйомка весіль, Львів фотооператори, Львів фото весілля, фотографи Львова, весільні фотооператори Львів, Львів фотооператори на весілля, Львів весільні фотографи, Львів весілля фото, Львів весільні фотостудії, фотозйомка реклами

весільна фотокнига, креативні фотографії, портрет, репортаж, фотозйомка об'єктів, друк запрошень, весільні запрошення, друк фотографій, друк візиток, монтаж фотографій, комп'ютерний монтаж, обробка фото, художній монтаж фотографій, фоторамки, рамки для оформлення фотографій, портфоліо, весільне фото, ретро, арт, сепіа, фото весілля Львів, фотозйомка весіль Львів, фотооператори Львова, Львівські фотографи, фото Львів весілля, Львівські весільні фотооператори, фотооператори на весілля Львів, весілля Львів фото, весільні фотографи Львова, весільні фотостудії Львова, рекламна фотозйомка, весілля фото Львів, Львів фотозйомка весіль, Львів фотооператори, Львів фото весілля, фотографи Львова, весільні фотооператори Львів, Львів фотооператори на весілля, Львів весільні фотографи, Львів весілля фото, Львів весільні фотостудії, фотозйомка реклами

весільна фотокнига, креативні фотографії, портрет, репортаж, фотозйомка об'єктів, друк запрошень, весільні запрошення, друк фотографій, друк візиток, монтаж фотографій, комп'ютерний монтаж, обробка фото, художній монтаж фотографій, фоторамки, рамки для оформлення фотографій, портфоліо, весільне фото, ретро, арт, сепіа, фото весілля Львів, фотозйомка весіль Львів, фотооператори Львова, Львівські фотографи, фото Львів весілля, Львівські весільні фотооператори, фотооператори на весілля Львів, весілля Львів фото, весільні фотографи Львова, весільні фотостудії Львова, рекламна фотозйомка, весілля фото Львів, Львів фотозйомка весіль, Львів фотооператори, Львів фото весілля, фотографи Львова, весільні фотооператори Львів, Львів фотооператори на весілля, Львів весільні фотографи, Львів весілля фото, Львів весільні фотостудії, фотозйомка реклами

фото весілля Львів,
весільна фотокнига, фотозйомка весіль Львів, фотооператори Львова, фотокнига, Львівські фотографи, фото Львів весілля, Львівські весільні фотооператори, фотооператори на весілля Львів, весілля Львів фото, весільні фотографи Львова, весільні фотостудії Львова, рекламна фотозйомка, весілля фото Львів, Львів фотозйомка весіль, Львів фотооператори, Львів фото весілля, фотографи Львова, весільні фотооператори Львів, Львів фотооператори на весілля, Львів весільні фотографи, Львів весілля фото, Львів весільні фотостудії

фото весілля Львів, весільна фотокнига, фотозйомка весіль Львів, фотооператори Львова, фотокнига, Львівські фотографи, фото Львів весілля, Львівські весільні фотооператори, фотооператори на весілля Львів, весілля Львів фото, весільні фотографи Львова, весільні фотостудії Львова, рекламна фотозйомка, весілля фото Львів, Львів фотозйомка весіль, Львів фотооператори, Львів фото весілля, фотографи Львова, весільні фотооператори Львів, Львів фотооператори на весілля, Львів весільні фотографи, Львів весілля фото, Львів весільні фотостудії

фото весілля Львів, весільна фотокнига, фотозйомка весіль Львів, фотооператори Львова, фотокнига, Львівські фотографи, фото Львів весілля, Львівські весільні фотооператори, фотооператори на весілля Львів, весілля Львів фото, весільні фотографи Львова, весільні фотостудії Львова, рекламна фотозйомка, весілля фото Львів, Львів фотозйомка весіль, Львів фотооператори, Львів фото весілля, фотографи Львова, весільні фотооператори Львів, Львів фотооператори на весілля, Львів весільні фотографи, Львів весілля фото, Львів весільні фотостудії
Категорія: Корисна Інформація | Додав: neostudio (25.04.2008)
Переглядів: 6464






М Е Н Ю
Категорії
Корисна Інформація [59]
ЦІКАВІ СТАТТІ
* Сценарій викупу нареченої
* САЛОНИ КРАСИ, ПЕРУКАРНІ у Львові
* Весільний календар.
* ЗАГСИ ЛЬВОВА
* ЗАЧІСКА, ЯКА ВАМ ВІДПОВІДАЄ.
* ГУРТОВНІ Львова
* 22 весільні прикмети на щастя!
* Що потрібно зробити до весілля
* Вінчання: питання-відповіді
* Весільні зачіски
* КАФЕ, БАРИ Львова
* МАГАЗИНИ ЮВЕЛІРНИХ ВИРОБІВ
* ТРАДИЦІЇ. весільні традиції
* Підказки молодятам. Під час весілля
* НИЖНЯ БІЛИЗНА ДЛЯ НАРЕЧЕНОЇ
* ТУРИСТИЧНІ ФІРМИ Львова
* Весільні обручки
* Основні помилки при організації весілля.
* ЯК ПІДІБРАТИ КОСТЮМ ДЛЯ НАРЕЧЕНОГО
* Розрахунок витрат на весілля.
* Поради у виборі зачіски
* РІЧНИЦІ ВЕСІЛЛЯ. Що прийнято дарувати
* Львівські магазини КВІТІВ
* Приблизні витрати на організацію весілля у Львові.
* ПЛАТТЯ ДЛЯ ВАШОЇ ФІГУРИ
* ЦЕРКВИ ЛЬВОВА
* Весілля: шлюбна ніч
* Як вибирати фату
* Вибір весільної сукні - поради нареченим
* Заручини
* ВЕСІЛЬНИЙ МАКІЯЖ
* Весільний коровай
* Дівоча вечірка
* Яка каблучка принесе щасливий шлюб?
* БУТОНЬЄРКА ДЛЯ НАРЕЧЕНОГО.
* ВЕСІЛЬНІ САЛОНИ Львова
* РЕСТОРАНИ Львова
* Підказки нареченим. Зустріч з фотографом
* Львівські НІЧНІ КЛУБИ, ДИСКОТЕКИ
* Коли краще справляти весілля
* Весільні витрати. Хто і що оплачує.
* У ПОШУКАХ ВЕСІЛЬНИХ ТУФЕЛЬОК
* Весільний букет
* Львівські ГОТЕЛІ
* КОСМЕТОЛОГІЯ
* Як вибрати весільну сукню
* ПІЦЕРІЇ Львова
* Весільна сукня
* Як вибирати фату
* Як правильно вибрати обручку?
* Як підібрати взуття до весільної сукні
* Львівські ПОЛОГОВІ БУДИНКИ
* Міняти прізвище чи ні?
* Вінчання
* Як вибрати ресторан для весільного банкету
* Шлюбний контракт - нове явище в нашому житті
* Львівські ТАКСІ
* Про шлюбний контракт
* Львівські БІЛЬЯРДНІ КЛУБИ
СТАТИСТИКА

 


Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz